Results from 23. German Open Championships - Juniors I Standard 21. august 2009
Fotos
Check how to advertise your product with us

23. German Open Championships
Tyskland - Stuttgart 18. august 2009

Juniors I Standard 21. august 2009

Final

1  Sergey Rozhkov & Marina Zakharova Rusland
2  Alexandru Birca & Alina Milinceanu Moldova
3  Yuriy Lioli & Darya Shishkina Rusland
4  Evgeniy Nikitin & Ekaterina Sharanova Rusland
5  Zurab Turava & Darya Ispodkina Rusland
6  Nikita Pavlov & Veronika Dichka Rusland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Yuriy Batyrev & Anna Mordanenko Rusland
8  Oliver Kips & Kristina Morozjuk Estland
9  Glib Emelyanov & Olena Ablitsova Ukraine
9  Evgeniy Ozhiganov & Alina Voyna Rusland
11  Ilya Gavryukhin & Sofia Afanasenko Rusland
11  Evgeniy Pavlos & Ulyana Maksimkina Rusland
13  Aleksandr Kuriganov & Alla Tsveleva Rusland

Quarter-final

14  Karls Aniscenko & Paula Kukute Letland
15  Aleksandr Ryabtsev & Yekaterina Maksimova Rusland
16  Tymur Abbasov & Anastasiya Molchanova Ukraine
17  Vladislav Baksheev & Kristina Garifullina Rusland
18  Kirill Shvaibovich & Polina Matskevich Belarus
19  Aleksey Ermilov & Anna Ilina Rusland
19  Kaspars Ivanovs & Jelizaveta Jermilova Letland
21  Vladimir Neykshin & Elina Kalvane Letland
22  Anton Dobriyan & Angelina Batrasheva Rusland
23  Andrei Filonenco & Henrieta Buga Moldova
24  Victor Catalin Cauca & Nicole Denise Racovitan Rumænien
24  Ivan Efimov & Aleksandra Livinskaya Rusland

Round 2 (top 48)

26  Ernestas Davidovich & Diana Mackevica Litauen
26  Michail Dezhurov & Alina Epeykina Rusland
26  Natans Katkovskis & Jelizaveta Manija Letland
26  Marcin Kleist & Adrianna Zymek Polen
30  Aleksandrs Aniscenko & Katrina Kora Klapere Letland
31  Marius Vilcu & Diana Cojuhar Moldova
32  Egor Dyakov & Regina Naumova Rusland
33  Kewin Espenszyt & Jowita Misiakowska Polen
33  Ravil Shafiev & Viktoriya Pechenik Kasakhstan
35  Dmitry Khukhko & Sofia Smirnova Rusland
35  Petr Kulikov & Olga Alekseenko Rusland
37  Ilya Egorov & Veronika Petrova Rusland
38  Vladimir Timofeev & Vasilisa Shirobokova Rusland
39  Gleb Mishin & Aleksandra Piskulina Rusland
40  Vladislav Tammi & Diana Gavrilova Estland
41  Maxim Chirikov & Anastasiya Melchinskaya Rusland
42  Casian Tudosie & Paula Diana Otiman Rumænien
42  Gleb Vinogradov & Elena Sarkisyan Rusland
44  Nikolai Solujazikov & Sofia Kipjatkova Estland
45  Andrey Davydik & Jeva Skarlet Estland
45  Stepan Prochazka & Anne Jägerova Tjekkiet
47  Anton Rakov & Kristina Liventseva Rusland
48  Andrey Kuzmin & Varvara Shatalova Rusland

Round 1 (top 77)

49  Dragos Ana & Diandra Aniela Illes Rumænien
50  Zigmars Lapa & Anna Marija Morozova Letland
51  Ranno Aigro & Carmen Kreinin Estland
51  Victor Emilian Saceleanu & Miruna Racoceanu Rumænien
53  Ilya Stepanov & Polina Kulikova Rusland
54  David Costea & Katarina Zajarnyj Tyskland
54  Nikita Olinichenko & Mariya Maksina Rusland
56  Dmitriy Borisevich & Anna Lavrenteva Rusland
56  Ila Shabunya & Zhanna Galeeva Belarus
58  Nurhan Isarulov & Zhaniya Zharmenova Kasakhstan
58  Vladimirs Volozaninovs & Estere Beatrise Klapere Letland
60  Andrey Gerasimov & Aleksandra Antonenko Rusland
61  Yuriy Limanskiy & Tatyana Medelyan Ukraine
62  Magnus Ginge & Emma Greve Danmark
63  Miron Mihnea & Silvia Mihaela Strahotin Rumænien
63  Dmytro Zruynovanyy & Anna Ustenko Ukraine
65  Mansur Yanberdin & Elizaveta Basyuk Rusland
65  Ayan Zhumataev & Liya Kazbekova Kasakhstan
67  Arman Makash & Vilena Makash Rusland
68  Jan Plsek & Renata Plskova Tjekkiet
69  Natanael Saldamand & Asuka Kasuo Rusland
69  Dominik Vodicka & Jaroslava Sklenarova Tjekkiet
71  Aleksandr Agapitov & Mariya Porokhina Rusland
72  Hugo Gustafsson & Paulina Andersson Sverige
72  Stephan Klein & Karolina Gaar Tyskland
72  Aleksandr Romanenkov & Alisa Strogaya Rusland
75  Olexander Konyk & Darjya Andrejeva Ukraine
75  Daniel Krysa & Klara Maroszova Tjekkiet
77  Konstantin Lushin & Tatyana Shander Rusland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}