Results from 23. German Open Championships - IDSF Open Senior Standard 18. august 2009
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

23. German Open Championships
Tyskland - Stuttgart 18. august 2009

IDSF Open Senior Standard 18. august 2009

Final

1  Stefano Bernardini & Stefania Martellini Italien
2  Slawomir Lukawczyk & Edna Klein Belgien
3  Tassilo Lax & Sabine Lax (aka Hoffman) Tyskland
4  Vladimir Scherbakov & Natalia Ovcharenko Rusland
5  Marcello Daga & Marina Pau Italien
6  Mirko Francesconi & Milena Cervelli Italien
Annoncer
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Heinz Josef Bickers & Aurelia Bickers Tyskland
7  Pierre Payen & Isabelle Reyjal Frankrig
9  Vittorio Bramati & Silvia Martorelli Italien
10  Bernd Ketturkat & Sandra Ketturkat Tyskland
11  Andrea Becherelli & Alessia Scuderi Italien
12  Carlo Wilmer Righero & Manuela Traversi Italien

Quarter-final

13  Oliver Geulen & Tanja Geulen (aka Beitz) Tyskland
14  Alberto Belometti & Barbara Pini Italien
15  Augusto Gandolfi & Elena Gandolfi Italien
16  Jörg Hillenbrand & Ute Hillenbrand Tyskland
17  Sonke Schakat & Solveig Schakat Tyskland
18  Michael Gmoser & Kerstin Danzer Østrig
19  Marco Viola & Katia Castellani Italien
20  Marco Pacilli & Angela Gizzi Italien
21  Lorenzo Alviano & Simonetta Allegretti Italien
21  Marco Wittkowski & Petra Fischer Tyskland
23  Paolo Minacciati & Cristina Calvani Italien
24  Thorsten Strauss & Sabine Jacob Tyskland

Round 4 (top 48)

25  Daniele Druda & Monica Benato Italien
25  Andreas Rothe & Anke Müller Tyskland
25  Fabio Schina & Natascia Cristini Italien
28  Giuseppe Trappolini & Roberta Alessi Italien
29  Fabian Lohauss & Simone Braunschweig Tyskland
30  Torsten Dallmann & Meike Dallmann Tyskland
31  Gert Faustmann & Alexandra Kley Tyskland
32  Marc Cragnolini & Nicoletta Buonaguro Italien
33  Andrea Casertano & Anna Speranza Italien
33  Ralf Lämmermaier & Stella Lammermaier (aka Pionczewski) Tyskland
35  Giuseppe Arzilli & Debora Maltomini Italien
36  Michael Gross & Angelika Gross Tyskland
36  Ronny Romijn & Anne Romijn Nederlandene
38  Gilles Bourguet & Sandrine Bourguet (aka Zoppe) Frankrig
39  Giovanni Ciotti & Annalisa Risi Italien
40  Vincenzo Lenzo & Romina Crobeddu Italien
40  Toni Rinaldi & Silvana Contini Italien
42  Thomas Wirzberger & Angelika Korb Tyskland
43  Vladi Bruci & Alessandra Chesi Italien
43  Holger Eissing & Birgit Tomesch Tyskland
43  Luciano Testi & Valeria Massarotti Italien
46  Bernhard Fuss & Sonja Fuss Tyskland
46  Michael Nimz & Michaela Nimz (aka Sauer) Tyskland
48  Marco Bolzoni & Clara Salvini Italien

Round 3 (top 98)

49  Gaetano Ricciardelli & Lea Miranda Italien
50  Michele Mascia & Ilenia Santoro Italien
50  Robert Panther & Birgit Panther Tyskland
52  Aldo Sterpilla & Enza Bracci Italien
52  John Townsend & Sabine Kuntze England
54  Jürgen Beck & Claudia Kleineheismann Tyskland
54  Mikhail Kotsar & Olga Melnik Rusland
54  Patrick van der Meer & Sabrina van der Meer (aka Beck) Tyskland
57  Richard Bruurmijn & Claudia Bruurmijn Nederlandene
57  Alexander Florin & Isabelle Florin Schweiz
57  Jean-Hugues Henneghien & Eun-sook Scherf Belgien
60  Andreas Malik & Christine Malik Tyskland
61  Peter Pfeiffer & Miriam Pfeiffer (aka Rohde) Tyskland
62  Carmelo Durante & Lia Pepe Italien
62  Nils Goral & Anja Goral Tyskland
64  Giorgio Bianchi & Roberta Premutico Italien
65  Serge Quazzotti & Peggy Quazzotti Fogel Tyskland
66  Agostino Proietto & Tiziana Morici Italien
67  Kim Bartels & Silke Bartels Tyskland
67  Jürgen Claus & Birgit Claus Tyskland
67  Christian Holderried & Daniela Holderried (aka Saeurle) Tyskland
67  Michael Sipek & Susanne Sipek Tyskland
71  Damian Kukowka & Bettina Weimann Tyskland
71  Evgen Olkov & Marina Belyaeva Rusland
71  Dirk Scheer & Nicole Goes Tyskland
74  Pawel Fafara & Alexandra Lueg Tyskland
75  Sergio Burini & Antonella Chindamo Italien
75  Alfons Henne & Vera Zuleger Tyskland
75  Detlef Krebs & Andrea Peters Tyskland
75  Oliver Leonhardt & Andrea Leonhardt (aka Pietschke) Tyskland
79  Juerg Briner & Katharina Egli-Gubelmann Schweiz
79  Clemens Kalmer & Petra Kalmer (aka Dippl) Tyskland
79  Moreno Valetti & Simona Menassi Italien
82  Alexander Hick & Petra Alexandra Lessmann Tyskland
82  Thomas Leinhäupl & Ingrid Greck Tyskland
82  Florian Meyer & Anja Meyer (aka Katzmarski) Tyskland
85  Raffaele Imperato & Eleonora Mecucci Italien
85  Wolfgang Walter & Ilse von Beyer Tyskland
88  Tobias Geyer & Judith Tyskland
89  Miguel Daniel Dominguez & Carmen Angelo Spanien
89  Thomas Täuber & Monika Stoll Østrig
91  Luca Durazzi & Barbara Lorenzoni Italien
91  Stefan Isenecker & Diane Mongellaz Tyskland
91  Walter Musso & Giuseppina Rietto Italien
94  Oliver Schaich & Jacqueline Dziurla Tyskland
95  Siegfried Evertz & Yvonne Heyner Tyskland
95  Vitaliy Lakhman & Svetlana Yakovishina Rusland
95  Roderik Mennens & Ruth Van Den Moesdijk Nederlandene
  Patrick Pirker & Sabrina Pfeifer Østrig
  Ronny Ten Have & Anita Ten Have (aka Papiermole) Nederlandene

Round 2 (top 129)

98  Heinz Jürgen Kühl & Jutta Kühl Tyskland
99  Mathias Neufeldt & Stephanie Neufeldt Tyskland
99  Jurg Schoni & Anita Wegmüller Schweiz
101  Michael Hesse & Gabriele Müller Tyskland
101  Axel Mischewski & Susan Hortmann Tyskland
101  Holger Wenzel & Monika Schmitt Tyskland
101  Andrey Yushev & Elena Yusheva Rusland
105  Wolfgang Binder & Gudrun Schürrle Tyskland
105  Thomas Resch & Susanne Schade Tyskland
105  Uwe Richter & Katja Richter Tyskland
108  Götz Bierbaum & Maren Bierbaum (aka Muller) Tyskland
108  Rudiger Herrmann & Barbara Herrmann Tyskland
108  Wim Van De Perre & Anja Huyghe Belgien
108  Knut Wichmann & Antje Wichmann Tyskland
112  Holger Bernien & Sylvia Bernien Tyskland
113  Indulis Martinsons & Baiba Martinsone Letland
113  Marius Torka & Barbara Torka Tyskland
115  Andreas Kindt & Anne Hinz Tyskland
115  Andrea Laineri & Lucia Ferroni Italien
117  Martin Kirsch & Claudia Hanke Tyskland
117  Holger Koschinski & Ruth Schulz Tyskland
117  Hansjörg Spiecker & Merle Ernst Tyskland
120  Oliver Bewernick & Alice Bewernick Tyskland
120  Christoph Rummel & Jutta Wießmann Tyskland
122  Erich Beyer & Sylvia Henrich Tyskland
122  Matthias Drescher & Petra Drescher Tyskland
122  Rudolf Haider & Andrea Haider Tyskland
125  Oliver Dräger & Andrea Simon-dräger Tyskland
126  Stefano Nocentini & Alessandra Curri Italien
127  Michael Alm & Kerstin Alm Tyskland
128  Jochen Schneider & Andrea Schneider Tyskland

Round 1 (top 188)

129  Giuseppe Colaiacomo & Marina Ricca Italien
129  Andre Waibel & Birgit Waibel Tyskland
131  Marco Masini & Sabine Masini Tyskland
131  Markus Mäurer & Marion Mäurer Tyskland
131  Ulf Nagel & Doris Nagel Tyskland
134  Holger Staub & Birgit Staub Tyskland
135  Dieter Kuchenbecker & Annette Kuchenbecker Tyskland
135  Carsten Kuck & Maria Heidler Tyskland
137  Stefan Bersal & Nicole Dietz Tyskland
137  Harald Lerch & Vera Lerch Tyskland
137  Karl-Heinz Michel & Gabriele Schuck Tyskland
137  Stefan Rosik & Tanja Wernetshammer Tyskland
141  Mark Bierenbroodspot & Christie Besseling Nederlandene
142  Andreas Hoffmann & Kerstin Hoffmann Tyskland
142  Arndt Roggenbuck & Monika Roggenbuck Tyskland
144  Thomas Busta & Manuela Busta Tyskland
144  Andrey Gorobtsov & Valentina Gorobtsova Belgien
144  Bernward Kett & Christine Kett Tyskland
147  Friedrich Hoppe & Regine Riechers Tyskland
148  Andrey Kukk & Anna Berezina Rusland
149  Sven Scheuermann & Bettina Reichel Tyskland
149  Paul van den Rul & Nini van den Rul (aka Kuypers) Belgien
151  Gerhard Lamprecht & Christine Lamprecht Tyskland
152  Jürgen Buttkus & Birgit Buttkus Tyskland
152  Hans-Peter Hofmann & Ingeborg Schneider Tyskland
152  Vesa Karhunen & Ritva Karhunen Finland
152  Matthias Schoof & Anja Eilers-Schoof Tyskland
156  Armin Bohnert & Andrèa Benedick Tyskland
156  Jan-carsten Burkuhl & Sabine Linke Tyskland
156  Konstantin Jochim & Nadine Mudrik Tyskland
156  Robert Keller & Manuela Keller Tyskland
160  Dirk Rapröger & Claudia Thies Tyskland
161  Sven Annies & Imke Annies (aka Stolte) Tyskland
162  Detlef Tramsen & Birgit Tramsen (aka Eckstein) Tyskland
163  Dieter Fritz & Susanne Karger Tyskland
163  Hartmut Neeß & Bettina Neeß Tyskland
163  Stefan Schwarzkopf & Carmen Carl Tyskland
166  Axel Brauner & Susanne Brauner Tyskland
167  Oliver Landler & Sabine Landler Tyskland
167  Bernhard Starz & Barbara Starz Tyskland
167  Reinhard Zahrte & Christiane Zahrte Tyskland
170  Thomas Huttinger & Susanne Huttinger Tyskland
170  Roberto Weigel & Cordula Höchsmann Tyskland
173  Mariusz Dembinski & Iwona Jankowska Polen
173  Brit-gerald Klingenfeld & Christine Blickensdorf Tyskland
175  Frédérick Le Martret & Chantal Escobar Frankrig
175  Ralf Pick & Helga Kruse Tyskland
175  Harm Voets & Marget Voets Tyskland
178  Andrey Fesko & Olga Kazachkova Rusland
178  Andreas Wicht & Heike Wicht Tyskland
180  Peter Jöckel & Teresa Jöckel Tyskland
180  Uwe Wittmann & Sabine Wittmann (aka Dehl) Tyskland
182  Ralf Jonas & Marion Ruhm Tyskland
182  Jean-Charles Orignac & Martine Fouquet (aka Orignac) Frankrig
184  Uwe Möller & Nina Firchow-müller Tyskland
185  Marius Davin & Catherine Davin Frankrig
185  Günther Stampfl & Johanna Pollerer Tyskland
187  Volkmar Smolnik & Sabine Kaltwasser Tyskland
  Massimo Turri Ciaffi & Giuseppina Baldoni Italien
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}