Results from 2003 Blackpool Junior Dance Festival - Junior Samba Competition 22. april 2003
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

2003 Blackpool Junior Dance Festival
England - Blackpool 21. april 2003

Junior Samba Competition 22. april 2003

Final

1  Anton Popichenko & Alexandra Bogdanova Rusland
2  Nikita Bazev & Natalia Borodaenko Rusland
3  Mikhail Solovyev & Irina Puzrina Rusland
4  Vitaliy Didenko & Darya Lugareva Rusland
5  Valentin Lusin & Olga Nesterova Tyskland
6  Diego Martinez & Natalija Veremeeva Tyskland
7  Atanas Gendov & Roselina Doneva Bulgarien
8  Vassili Ivanov & Kristina Olimpieva Rusland
Annoncer
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

  Frederico D'agostino & Sara Cibelli Italien
  Vitally Derendiaev & Ekaterina Samodelkina Rusland
  Roman Kovgan & Marina Sergeeva Rusland
  Alexander Meshcheryakov & Veronica Blagodarskaya Rusland

Quarter-final

  Danny Bayne & Sophie Celikoz England
  Andrey Chekmarev & Irina Zuykova Rusland
  Dmitry Evseev & Anastasia Merzliakova Rusland
  Aleksey Gayduk & Ekaterina Nikolaeva Rusland
  Kyrylo Komnatnyy & Anastasiya Yargulova Ukraine
  Ryan Lamb & Amanda Couper England
  Dmitri Poskochin & Valentina Kazakova Rusland
  Pavel Povaliaev & Ina Smirnova Rusland
  Pavel Revushkin & Ekaterina Rodina Rusland
  Aljaz Skorjanec & Valerija Rahle Slovenien
  Valentin Vasin & Natalia Granko Ukraine

Round 4 (top 51)

  Artur Ananyev & Ekaterina Dolmatova Rusland
  Dmitri Braounchteine & Elizabeta Shaboltaeva Rusland
  James Cutler & Lauren Oakley England
  Daniele Di Salvo & Veronica Esposito Italien
  Markus Hirvonen & Mariia Hirvonen Finland
  Torben Hoffmann & Kimmie Sorensen Danmark
  Milos Jadic & Jovana Stojanovic Jugoslavien
  Anton Kananen & Mona Redsven Finland
  Gayk Karamyan & Daria Kovaltchuk Rusland
  Rodion Khromov & Elena Yushina (aka Markosyan) Rusland
  Marko Kiigajaan & Mari Piksar Estland
  Dmytro Korovkin & Karina Karapetian Ukraine
  Evgeny Kulik & Anastasia Popova Ukraine
  Georgi Makoev & Kermen Kitinova Rusland
  Igor Misurenko & Veronika Zubova Rusland
  Stefano Moriondo & Sabrina Manzi Italien
  Timur Namazbayev & Nadezhda Menshikova Rusland
  Jonatan Arnar Orlygsson & Holmsfridur Bjornsdottir Island
  Callum Powell & Kristen Pulsakowska England
  Alexander Rebrov & Lyubov Mushtuk Rusland
  Anze Sasso & Spela Vegelj Slovenien
  Gleb Snimshchikov & Valeria Semochkina Rusland
  Kyle Taylor & Jourdan Stone England
  Daniil Vaulin & Alina Mokeeva Rusland
  Stefano Vidoni & Pamela Lorusso Italien
  Stephen Vincent & Bryony Fielding England
  Mykhaylo Zadyraka & Kateryna Kramar Ukraine
  Igor Zykov & Ilona Drukarenko Rusland

Round 3 (top 75)

  Damian Blackburn & Hannah Davis England
  David Brown & Lucy Verrechia England
  Daniel Courinha & Joana Ramos Portugal
  Bradley Gregory & Khrystyne Barton USA
  Damir Haluzan & Tadeja Haluzan Slovenien
  Christopher Jones & Faith Kelly England
  Craig Jones & Helen Lo England
  Mathias Kehlet & Mia Caroe Nielsen Danmark
  Nikola Korac & Marina Fodor Jugoslavien
  Igor Kuzmenko & Yevgeniya Sakir Ukraine
  Ilia Lagoutenkov & Yulia Makarenko Rusland
  Andrey Lugin & Alina Belousova Ukraine
  Serguei Makarov & Svetlana Slivinskaya Rusland
  Ludovic Moureau & Katherine Giannini England
  Andrey Nikitinskiy & Vera Solovieva Rusland
  Darren Piercy & Kerry Alebon England
  Cristian Pisotta & Valeria Biocca Italien
  Daniel Silva & Yasmin Priestnall England
  Luka Strus & Katra Gabrijelcic Slovenien
  Vladislav Suzdaltsev & Anna Povazhnya Rusland
  Daniel Thomassen & Malene Ostergaard Danmark
  Volodymyr Vynogradskyy & Anna Kovalova Ukraine
  Ryan Wilson & Olesja Kosik England
  Steven Woodward & Francesca Constable England

Round 2 (top 121)

  Stefano Barbieri & Elena Bonfiglioli Italien
  Adam Erik Bauer & Thora Bjorg Sigurdardottir Island
  Alexander Danchenko & Didar Iliasova Kasakhstan
  Nikolaj Eibye & Milla Lykke Danmark
  David Ellis & Kate Gregory England
  Andrew Escolme & Amy Ward England
  Kyle Fisher & Kerri Ann Hallbrook England
  Leon Garner & Rebecca Jackson England
  Caeghan Goliath & Melissa Swartz Sydafrika
  Anssi Heikkilä & Jenni Koskinen Finland
  Taavi Henttonen & Henna Syväoja Finland
  Jon Thor Jonsson & Laufey Karlsdottir Island
  Frederik Kuhl & Henriette Hansen Danmark
  Andres Liiv & Baile Orb Estland
  Vladimir Martianov & Olga Choupilov Israel
  Alexander Mateev & Erla Bjorg Kristjansdottir Island
  Alex Mishuris & Lia Taronashvili Israel
  James Moorcroft & Vicky Bissell England
  Yevgen Motsnyy & Olga Makaruk Ukraine
  Oleksandr Ostanin & Aliona Khomyakova Ukraine
  Morten Paaske & Frederikke Flyvbjerg Norgaard Danmark
  Evgeney Parnikel & Anna Demidova Rusland
  Nikolay Potashev & Anna Boyko Rusland
  Adam Preece & Leah Rolfe England
  Henri Ranta & Ellimari Ristolainen Finland
  Simon Riding & Maja Sook Danmark
  Dennik Dan Ringgaard & Camilla Dalsgaard Danmark
  Veiko Rist & Kristi Joeleht Estland
  Vladimir Rudko & Daria Talagaeva Rusland
  Lewis Ryland & Laura Clements England
  Bradley Sanders & Emma Slater England
  Woo Hong Sang & A Reum Han Sydkorea
  Emilian Seiersen & Benedicte Bendtsen Danmark
  Devon Snell & Meagan Lottering Sydafrika
  Jukka Tahti & Riikka Gron Finland
  Henri Tanner & Bettiina Lehtonen Finland
  Ben Taylor & Rebecca Macdonald England
  Gonçalo Torres & Cristiana Pires Portugal
  Jurijs Trosenko & Claudia Ketonen Finland
  Daniel Trousdale & Kirsty Tate England
  Bogdan Tyaglyy & Marina Yarnova Rusland
  Vladimir Utkin & Alla Karunnaya Rusland
  Johannes Vanhatalo & Tiina Koskenvalta Finland
  Aleksandar Velikovic & Jovana Kurtic Jugoslavien
  Miha Vodicar & Anna De Domizio Slovenien
  Luke Williams & Louisa Brewis England

Round 1 (top 125)

  Joao Baiao & Sara Meireles Portugal
  Anton Dyachkov & Galyna Pyekha Ukraine
  Manuel Ioreida & Sabrina Rotundo Italien
  Tyron Sweeney & Carlien Scholtz Sydafrika
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}